„Złota rączka“: Niedogodności podyktowane… bezpieczeństwem
„Anna Zaremba jest starszą osobą. Dlatego, kiedy zepsuł się jej kran w kuchni, postanowiła skorzystać z pomocy „Złotej Rączki”. To usługa, którą miasto Poznań realizuje od września 2016 r., wspólnie ze Stowarzyszeniem Medycyna Polska. Założenie jest takie, by pomóc samotnym seniorom w drobnych domowych naprawach. Usługa jest bezpłatna. Wystarczy zadzwonić po fachowca. Tutaj jednak pojawiają się schody.
– Zgłoszenia odbywają się za pośrednictwem Urzędu Miasta (miejski Call Center, przyp. red.: 61/646-33-44). Kiedy się tam dodzwoniłam, byłam przełączana do kolejnych urzędników, z których żaden „nie był w temacie” – tłumaczy Anna Zaremba. Przyznaje, że udało jej się w końcu zlecić usługę. Nie czekała też długo na pomoc, ale… […]
– Fachowiec, który do mnie przyszedł, rozkręcił kran i powiedział, że muszę kupić nowe części, zrobiłam to natychmiast. Kiedy jednak zadzwoniłam do niego z prośbą, by wrócił i dokończył pracę, usłyszałam, że znów muszę przejść od początku całą drogę – wspomina Anna Zaremba.
Zdaniem czytelniczki, skorzystanie z pomocy fachowca to duży problem. Urzędnicy obiecują usprawnić usługę.“
Pełny tekst art. Anny Jarmuż w ‚Głosie Wielkopolskim‘ z 22 VI 2017 – można czytać TU
Komentarz admina strony MRS
Za krytyczny sygnał dziękujemy zarówno Seniorce Annie Zarembie, jak też Autorce artykułu: Annie Jarmuż. Posłuży on do poprawy jakości usługi. Bowiem zgodnie z pierwotnymi założeniami zakup części zamiennych za niewielką kwotę powinien zrealizować pan ‚Złota rączka‘, przyjechać ponownie do Seniorki i dokończyć naprawę usterki.
Będziemy wnosić, by możliwie najszybciej (sezon urlopowy?) spotkać się u Z-cy Prezydenta Jędrzeja Solarskiego -gdzie w swoim czasie idea usługi nabrała realnych kształtów (por.) – w gronie: Monika Szelągiewicz – odpowiedzialna na usługę z ramienia NGO ‚Medycyna Polska‘, Konrad Zawadzki – Dyrektor Biura Poznań Kontakt oraz przedstawiciel MRS (piszący te słowa), która zgłosiła w maju 2016 ideę usługi ‚złota rączka‘ (por.), aby sprawę wyjaśnić i wyprostować dalsze działania -zgodnie z przyjętymi zasadami i opracowaną procedurą, tak by opisana sytuacja więcej się nie powtórzyła.
Zob. ‚Złota rączka’ da radę – TU