W pogoni za nowoczesnością
„Miejska Rada Seniorów w Poznaniu chce pomóc starszemu pokoleniu w zdobyciu sprawności poruszania się w cyfrowym świecie informacji i komunikacji.
Trwają przygotowania do uruchomienia warsztatów, których program przewiduje między innymi naukę korzystania z internetowych katalogów bibliotecznych, czasopism i portali senioralnych, docierania do książek w cyfrowych zasobach bibliotek, ku- powania przez Internet i wszelkich sposobów komunikowania się w sieci.
W ramach ćwiczeń przewidziano naukę posługiwania się Skype’em, smartfonem‚ WhatsAppem i innymi aplikacjami pozwalającymi na bezpłatne rozmowy komórkowe na terenie Polski i poza jej granicami.
Ponieważ Rada uruchomiła pod koniec ubiegłego roku platformę edukacyjną Wielkopolski e-Senior, przede wszystkim z myślą o ludziach działających w gminnych radach seniorów naszego regionu, ale nie tylko, korzystania z niej również będą mogli nauczyć się seniorzy. W najbliższych miesiącach platforma zostanie rozbudowana o moduł dla ponad trzech tysięcy słuchaczy poznańskich uniwersytetów trzeciego wieku. Szkolenie byłoby bezpłatne, a zajęcia odbywałyby się głównie w Bibliotece Raczyńskich, a w zależności od potrzeb i uzgodnień – także w Bibliotece Uniwersyteckiej. Obie te instytucje posiadają bowiem bogate zaplecze warsztatowe i świetnych fachowców. Jak tylko zostaną ustalone terminy warsztatów, poinformujemy Państwa, a także o tym, gdzie można się na nie zapisywać.“
Źródło: art. Piotra Frydryszka w ‚Poznań* Aktywny Senior‘ 2018 maj, s. 8, zob. – TU
Propozycję programu ww szkoleń zob. – TU