Starsi mogą żyć lepiej – dyskusja w MRS z udziałem Rad Osiedli Poznania

 

logo fundacji filantrop

„Uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb i możliwości osób starszych w planach działań poznańskich rad osiedli oraz zapobieganie marginalizacji seniorów przez włączanie ich w życie lokalnych społeczności – to temat dyskusji podjętej 5 września z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu (program i zdjęcia). W Sali Białej Urzędu Miasta zastanawiano się, co można zrobić, żeby ludziom starszym żyło się lepiej.

W spotkaniu uczestniczył Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania, Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP, przedsta- wiciele Rady Miasta Poznania, Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych UMP, rad osiedli, redakcji gazet oraz biuletynów osiedlowych, poznańskiego Centrum Inicjatyw Senioralnych, a ponadto reprezentanci organizacji pozarządowych realizujących inicjatywy adresowane do osób starszych.

IMG_8969

– Współpraca Miasta Poznania z Miejską Radą Seniorów układa się bardzo dobrze, jest rzeczowa i merytoryczna, a co najważniejsze, przynosi wymierne efekty. Zachęcam rady osiedli do współpracy z MRS, szczególnie w zakresie spraw społecznych i kultury – mówił wiceprezydent. […]

Kluczową sprawą jest powołanie senioralnych rad osiedli, bo tylko wówczas osoby starsze zyskają prawo zgłaszania postulatów w ważnych dla nich sprawach. Na chwilę obecną potrzeby seniorów wciąż nazbyt często nie są brane pod uwagę. Trzeba silnego, zjednoczonego głosu społeczeństwa, by ta sytuacja mogła się zmienić.“

Pełny tekst art. Karoliny Kasprzak czytaj w miesięczniku ‚Filantrop Naszych Czasów‘ 2016 Nr 10, s.14. TU

Por. też art. Przemysława Polcyna – Przewodniczącego Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice: ‚Pierwsza Osiedlowa Rada Seniorów w Poznaniu już niebawem‘. TU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *