Rusza akredytacja do II kadencji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów
“W dniu 15 lipca br. rozpoczęła się akredytacja do II kadencji OPS
[która potrwa 3 lata: 1 października 2016 – 30 września 2019].
Ostatnia tura konsultacji prowadzona w terenie oraz konsultacje z Komisją Polityki Senioralnej zainspirowały Prezydium OPS do modyfikacji zasad akredytacji kandydatów.
Zmodyfikowane Zasady powoływania delegatów w skład Obywatelskiego Parlamentu Seniorów na II kadencję, przyjęte zostały uchwałą Prezydium OPS w poszerzonym o przewodniczących Komisji OPS składzie, w dniu 14 lipca 2016 r.
Stanowią załącznik do niniejszego Komunikatu.
Zgłoszenie delegatów odbywa się drogą elektroniczną na adres e-mail: biuro@fundacjaoputw.pl poprzez przesłanie wypełnionego załącznika – formularza zgłoszeniowego, stanowiącego załącznik nr 1 do Zasad akredytacji .
Zgłoszenie osób zaufania publicznego odbywa się w oparciu o ten sam formularz, z zaznaczeniem kwadratu „inne organizacje senioralne”.
Przed wypełnieniem proszę o wnikliwe zapoznanie się z Zasadami… bowiem nieprawidłowo wypełnione formularze będą odrzucane.
Weryfikacji przesłanych zgłoszeń dokonywać będzie Zespół ds. akredytacji powołany uchwałą Prezydium OPS.
Z poważaniem
Przewodnicząca OPS – Krystyna Lewkowicz
Zał. Zasady akredytacji do II kadencji OPS “
Akredytacja na nową kadencję prowadzona będzie od 15 lipca do 15 września 2016 r.
Radom Seniorów przysługuje 25% składu OPS, tj. 115 mandatów.
Mam nadzieję, że Obywatelski Parlament Seniorów zajmie się problemem niskich emerytur i śmiesznej groszowej waloryzacji. Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest ustawowe zagwarantowanie, że najniższa emerytura będzie wynosić dwa tysiące złotych netto i trzeba o tym jak najszybciej przekonać aktualny rząd oraz Sejm. Tak dłużej być nie może, że wielu emerytów nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb, że co miesiąc zastanawiamy się, czy opłacić w terminie rachunki, wykupić leki, a może jednak żywność.
Jeśli tej ważnej sprawy dla emerytów nie zdoła załatwić Obywatelski Parlament Seniorów, to trzeba go będzie rozwiązać, bo mamy już dosyć rozmaitych instytucji pochylających się z troską nad potrzebami seniorów, a także narad, sesji i dyskusji oraz produkcji kolejnych papierów, na których są uchwały i postanowienia. Martwe oczywiście. Albo równie martwe, ale na portalach internetowych.