Rekordowa liczba wniosków do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

logo-new

„Nabór projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok został oficjalnie zakończony. W tym roku mieszkańcy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Do Miasta wpłynęła rekordowa liczba wniosków – było ich aż 325. […]

– Idea Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest dla mieszkańców Poznania bardzo ważna. Dowodem może być liczba wniosków zgłoszonych do tegorocznej edycji. W sumie poznaniacy złożyli 325 propozycji, czyli o prawie 100 więcej niż w poprzednim roku – zauważa Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta.

Teraz wszystkie projekty będą szczegółowo sprawdzane i opiniowane przez wydziały merytoryczne Urzędu Miasta Poznania. Proces ten potrwa do 22 sierpnia. […]
Mieszkańcy mają o co walczyć. Decyzją prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka kwota środków przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów wzrosła w stosunku do poprzedniego roku. W tej edycji do rozdysponowania jest aż 18 mln złotych. Dokonano także nowego podziału pieniędzy na projekty ogólnomiejskie i rejonowe. Na te pierwsze przeznaczono 6 mln złotych, przy czym maksymalna wartość projektu to 2 mln zł. Utrzymano podział na 13 rejonów, do których trafi łącznie 12 mln, przy czym maksymalna wartość projektu to 500 tys. zł.
Głosowanie rozpocznie się w październiku br.“ Źródło

Wśród wstępnie zaakceptowanych przez Gabinet Prezydenta wniosków znajduje się, m.in. siedem dotyczących Seniorów. Są to:

Nr 71 Laptopy dla seniorów. Projekt ogólnomiejski.
Laptopy + szkolenie dla samotnie mieszkających seniorów powyżej 65 roku życia

Nr 124 Program zdalnej opieki nad seniorami. Projekt ogólnomiejski.
Zapewnienie teleopieki dla 1000 seniorów spośród ok. 25 tys. osób 80+ w formie abonamentu i urządzeń na całodobowy monitoring.

Nr 192 Trener osiedlowy i Trener Senioralny. Projekt ogólnomiejski.
Darmowe zajęcia ruchowe dla dzieci, młodzieży i seniorów z terenu miasta Poznania.

Nr 207 ODNOWA – nowoczesne miejsce aktywności seniorów. Projekt ogólnomiejski.
Miejsce, dla którego współczesny senior ma powód, by wstać z kanapy i działać.

Nr 269 Rewitalizacja budynku Domu Pomocy Społecznej Ugory. Projekt rejonowy. Celem projektu jest docieplenie, oczyszczenie oraz naprawa elewacji budynku Domu Pomocy Społecznej Ugory.

Nr 292 Seniorzy na Smochowicach. Projekt rejonowy.
Całoroczna organizacja zajęć artystycznych dla chętnych seniorów z Osiedla Krzyżowniki – Smochowice,

Nr 327Komputerowy Wnuczek“. Chartowo, Rataje, Żegrze. Projekt rejonowy.
„Komputerowy” punkt konsultacyjny dla seniorów w zakresie obsługi komputera, laptopa, telefonów komórkowych, smartfonów

Pełna lista projektów zgłoszonych do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 dostępna jest TU

Środowisko Seniorów Poznania liczy 141 tysięcy osób. Jeśli zdoła się ono zmobilizować i uwierzyć, że każdy oddany głos współdecyduje, to wiele z tych projektów na szanse wygrać. W tym roku nadal głosowanie odbywać się będzie przez internet, ale zwiększy się w mieście liczba ogólnodostępnych punktów, w których Senior – korzystając z pomocy ‚dyżurnego‘ – będzie mógł zagłosować. Zatem, wszystko w Waszych rękach, Drodzy Seniorzy!

Dyskusja (2)

  1. Iwona Rajewska

    Szanowna Rado Seniorów,
    Jest jeszcze jeden projekt skierowany do seniorów. Też wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta. To mój projekt. Tytuł: Laptopy dla seniorów- zgłoszenie nr 71. To projekt ogólnomiejski. Jeśli pozytywnie przejdzie weryfikację, proszę o głosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *