Regulamin korzystania z projektu ‚Taksówka dla Seniora‘ w Poznaniu

 

  1. Z projektu mogą bezpłatnie korzystać wyłącznie mieszkańcy miasta Poznania, którzy ukończyli 70 rok życia, osoby samotne, o niskich dochodach, przewlekle chore i/lub niepełnosprawne.
  2. Zgłoszenie przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem dyspozytorów korporacji/firmy przewozowej, numer telefonu  22 43 900 50.
  3. Zgłoszenie potrzeby przejazdu może dokonać zarówno sam beneficjent, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia.
  4. Zgłoszenia przejazdu należy dokonać nie później niż 3 dni robocze do godz. 20.00 przed planowanym terminem przejazdu i max. 2 miesiące przed planowanym terminem.
  5. Odwołanie przejazdu musi nastąpić nie później niż do godz. 12.00 dnia roboczego poprzedzającego zlecenie (w uwagach należy dokonać wpisu na temat odwołania kursu).
  6. Przypomnienie o planowanym kursie: 24 godziny przed planowanym kursem do Seniora będzie dzwonił dyspozytor taxi z informacją przypominającą dzień i godzinę kursu.
  7. W przypadku zmiany dnia kursu, następuje anulacja i przyjęcie nowego zgłoszenia.
  8. Opiekun musi mieć ukończone 16 lat.
  9. Przejazdy na terenie miasta Poznania mogą odbywać się do urzędu, na cmentarz albo do specjalistycznej placówki medycznej na umówioną wizytę (na badania, wizytę specjalistyczną).
  10. Nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące sytuacji nagłych, np. pogorszenie stanu zdrowia. Nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące Podstawowej Opieki Zdrowotnej (możliwość korzystania z wizyt domowych lekarza rodzinnego).
  11. Z przejazdu mogą bezpłatnie skorzystać osoby, które mają potrzebę, tzw. transportu specjalistycznego (wózek inwalidzki) za wyjątkiem osób leżących. Taką informację należy przekazać przy zgłaszaniu terminu przejazdu.
  12. Dla całego projektu zaplanowano łącznie około 3 przejazdów specjalistycznych w miesiącu.
  13. Z przejazdów mogą bezpłatnie korzystać opiekunowie osób korzystających docelowo, taką informacje należy przekazać przy zgłaszaniu terminu przejazdu.
  14. Przewozy będą odbywały się 5 dni w tygodniu (poniedziałek – piątek) po 11 godzin dziennie w godz. 07:00 – 18:00.
  15. Powroty z kursu maksymalnie do godziny 20:00.
  16. W celu wezwania taksówki na powrót senior może umówić się na konkretną godzinę lub sam musi SAMODZIELNIE zadzwonić do dyspozytorni Taxi.
  17. Taksówkarz przekaże każdemu seniorowi wizytówkę z numerem telefonu do dyspozytorni taxi, pod który musi dzwonić, aby ustalić powrót.
  18. Każdy senior potwierdza wykonanie usługi na oświadczeniu przekazanym przez taksówkarza, oświadczenie jest podpisywane przez Seniora po każdym ukończonym kursie, tj. po dowiezieniu na miejsce jedno oświadczenie, po odwiezieniu do domu drugie oświadczenie.
  19. Taksówkarz może zaczekać z powrotem seniora jeżeli wizyta potrwa do 30 minut.
  20. Jedna osoba może w miesiącu skorzystać ze średnio 1 przejazdu, jednak nie więcej niż 9 przejazdów przez cały okres projektu.

Organizator zlecenia Miasta: Stowarzyszenie Medycyna Polska
pl. Sobieskiego 2; 33-100 Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *