Poznańska Karta Seniora

Na razie możemy zwrócić uwagę Państwa na analogiczny Program Miejski Karta Seniora realizowany w Łodzi.

Więcej czytaj TU

oraz na artykuł opublikowany na portalu StarsiRodzice.pl  zatytułowany- Bo życie zaczyna się po 60tce:

Małopolska Karta Seniora jest skierowana do osób w wieku 60+ mieszkających w Małopolsce. Program organizowany jest od września 2013 roku przez krakowskie Stowarzyszenie MANKO. Działania wspiera Województwo Małopolskie. Partnerem medialnym inicjatywy jest portal StarsiRodzice.pl.

W związku ze zjawiskiem starzejącego się społeczeństwa oraz potrzebą podejmowania tematu osób starszych w debacie publicznej, powstaje coraz więcej inicjatyw mających poprawić los seniorów. Jedną z nich jest projekt Małopolskiej Karty Seniora, który funkcjonuje w kilku miastach na terenie województwa.

Karta jest całkowicie bezpłatna  i bezterminowa. Dzięki niej seniorzy mają szansę na zakup tańszych produktów i skorzystania z różnego rodzaju usług. Wśród partnerów znajdują się m.in. małopolskie uzdrowiska, ośrodki zdrowotno medyczne, kulturalne (kina, klubokawiarnie, teatry, muzea), akademie językowe i wiele innych. Dotychczas do programu przystąpiło blisko 150 organizacji. Obecnie Karty Seniora używa ponad 3 tysiące osób. Szczegółowa lista miejsc znajduje się na stronie internetowej glosseniora.pl 

To już druga edycja Małopolskiej Karty Seniora, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Małopolski. Każda osoba, która skończyła 60 lat może bezpłatnie wyrobić sobie imienną kartę. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ilość partnerów MKS sukcesywnie wzrasta. Przystąpienie do programu daje szansę na pozyskanie nowej grupy klientów oraz zyskanie opinii  przedsiębiorstwa przyjaznego osobom starszym – dodaje Andrzej Skrzyński – Członek Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, redaktor magazynu „Głos Seniora”. 

Małopolską Kartę Seniora można uzyskać:

  • zgłaszając się osobiście/telefonicznie do biura Stowarzyszenia Al. Słowackiego 46/30 w Krakowie, tel. 12 429 37 28,

wypełniając formularz dostępny na stronie glosseniora.pl, uzupełniony dostarczyć do biura Stowarzyszenia lub przesłać drogą mailową na adres kartaseniora@manko.pl.”

Źródło

Uwadze Państwa polecamy też następujący tekst dot. Wielkopolski:

Działania Godne Uwagi – inicjatywy zgłoszone do konkursu”  to publikacja dla Państwa inspiracji. Znaleźć w niej można 112 realizacji podmiotów ekonomii społecznej, które startowały w takich kategoriach jak: zdrowie i społeczeństwo, kultura i sport, edukacja i rozwój oraz ekologia i ochrona środowiska. Zgłoszenia napłynęły z całego województwa wielkopolskiego. Zwycięzców Konkursu wyłoniła kapituła oraz internauci. Zapraszamy do lektury!

Źródło: Aktualności Centrum PISOP w Poznaniu

Kategoria: Zdrowie i Społeczeństwo. Przykład działania godnego uwagi ze Słupcy

„Inicjatywa: „Program Miejska Karta Seniora
Realizator: Stowarzyszenie ANMAR

Program skierowany był do osób powyżej 60-tego roku życia zamieszkałych na terenie miasta Słupcy. Karta Seniora uprawnia posiadacza do skorzystania z promocyjnych ofert, zniżek i ulg, które są przygoto- wywane dla nich przez instytucje oraz firmy. Program Miejskiej Karty Seniora (MKS) został uruchomiony 1 lute- go 2014 roku. Na dzień 30 marca 2015 roku zostało wy- danych 1220 kart seniora, co jest dużym sukcesem, ponie- waż uprawnionych jest ok 3000 osób – podkreśla Marcin Pietrzykowski ze Stowarzyszenia ANMAR. Partnerami całego programu są różne podmioty, instytucje kultu- ralne, takie jak Miejski Dom Kultury w Słupcy, Muzeum Regionalne. Do projektu na chwilę obecną udało się za- prosić do współpracy partnerów, reprezentujących różne gałęzie działalności gospodarczej i społecznej. Łącznie współpracujemy z 45 partnerami. Szczegółowy wykaz podmiotów znajduje się na stronie internetowej www. miasto.slupca.pl, zakładka Miejska Karta Seniora – doda- je M. Pietrzykowski. W ramach projektu seniorzy objęci są również opieką medyczną różnych ośrodków. Kartę

Seniora można realizować także w lokalach gastrono- micznych, księgarniach i wielu innych miejscach. Co najważniejsze M. Pietrzykowski dodaje, że cel, który przyświecał powstaniu MKS został osiągnięty, choć stara- my się dotrzeć i zachęcić kolejnych uprawnionych miesz- kańców miasta do wyrobienia sobie karty seniora.“

Źródło: Działania godne uwagi. 2015, s. 18 [Dokument online] [Dostęp: 2015-07-14]
http://ekonomiaspoleczna.pisop.pl/wp-content/uploads/2015/06/Publikacja-Działania-Godne-Uwagi.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *