Polityka senioralna
„Poprawa warunków życia osób starszych zamieszkujących w Poznaniu, ich bezpieczeństwo i godna opieka na każdym etapie starzenia się – to cel programu pod nazwą „Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2017–2021”, który będzie przyjmowany 17 października 2017 przez Radę Miasta. Mieszkańcy zgłaszali propozycje, spostrzeżenia i uwagi do programu w ramach konsultacji społecznych odbywajacych się w terminie 12–26 września.
Dokument, jak poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Poznania, powstał w efekcie prac interdyscyplinarnego zespołu do spraw polityki senioralnej powołanego w listopadzie ubiegłego roku przez Prezydenta Miasta Poznania.
– Żyjemy w pełnej symbiozie z seniorami. Nad ustaleniem głównych kierunków polityki senioralnej Poznania do roku 2021 pracowaliśmy w zepołach tematycznych ana- lizując życie seniorów w naszym mieście. Co ważne, same osoby starsze mówiły o swoich potrzebach. W Poznaniu mamy ponad 140 tysięcy osób powyżej 60 roku życia. Wsparcie seniorów w ramach programu „Polityka senioralna” będzie opierać się na trzech filarach. Chcemy, aby seniorzy byli jak najdłużej sprawni, a w sytuacji, gdy sprawność utracą, mieli zapewnione usługi teleopiekuńcze, czyli pomoc w codziennej egzystencji. Trzeci filar stanowią domy pomocy społecznej, opieka zdrowotna i pomoc geriatryczna – mówił wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski na konferencji prasowej 18 września w Sali Błękitnej Urzędu Miasta. […]“
Pełny tekst art. kk w ‚Filantropie‘ 2017 Nr 10, s.38, czytaj – TU