Dobre praktyki UTW w okresie pandemii. Wirtualny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Legionowie
„Drodzy Słuchacze, członkowie Zarządów i Uczestnicy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, rozpoczęliśmy w Legionowie nowy Projekt Wirtualnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bardzo nam zależy na współpracy w jego kreowaniu.
Mamy nadzieję na wykorzystanie potencjału naszej, Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW z Prezes Wiesławą Borczyk i wszystkich Was, mających ogromne doświadczenie i wiedzę. Chciałbym wspólnie z Wami zbudować wzór takiego Uniwersytetu, który mógłby być zastosowany w innych środowiskach.
Co dalej, jak żyć i jak funkcjonować, aby nie narazić się na to, aby ten przeklęty koronawirus nas nie dopadł?
Nie wszyscy z nas mogą liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół, koleżanek czy kolegów. Większość z Was została sama. Wielu, szczególnie samotnych po stracie drugiej osoby – męża, żony, przyjaciela przeżywa to bardzo. Przed „koronowirusem” chodziliśmy na koncerty, zajęcia na Uniwersytecie, do Klubu Senior+, odwiedzaliśmy się nawzajem, wyjeżdżaliśmy do sanatoriów, na wycieczki i po prostu normalnie żyliśmy. Teraz zostaliśmy tego wszystkiego pozbawieni.
Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, wspólnie z zarządem naszego Uniwersytetu postanowiliśmy zaproponować legionowskim seniorom skorzystanie z następujących propozycji. […]“
Pełny tekst dr. Romana Biskupskiego, Dyrektora UTW i Przewodniczącego MRS w Legionowie czytaj w „Ogólnopolskim Biuletynie UTW“ 2020 Nr 1, s. 2-3 – TU
Zob. też art. pokrewny – TU