Centrum Integracji Społecznej Piątkowo – oferta

logo_cos_c 2

„Centrum Integracji Społecznej Piątkowo przy Stowarzyszeniu ETAP w Poznaniu zajmuje się aktywizacją społeczną i zawodową osób, które z różnych przyczyn mają trudności w odnalezieniu się na rynku pracy. Osoby mogące trafić do Centrum określa ustawa o zatrudnieniu socjalnym [– tekst ujednolicony zob. TU ]

Realizacja programu Centrum rozpoczyna się w momencie podpisania przez Uczestnika Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego, nazywanego w skrócie IPZS. Każdy z Uczestników przystępując do programu wybiera odpowiedni dla siebie warsztat zawodowy, zostaje zapoznany z ofertą szkoleniową Centrum, następnie podpisuje Indywidualny Program Rozwoju Zawodowego. W czasie pobytu w Centrum, w ramach zajęć każdy z Uczestników ma możliwość odbycia 2-miesięcznego kursu z obsługi komputera, gdzie zdobywa wiedzę doty czącą m.in. podstawowych programów umożliwiających pracę z komputerem, programów biurowych, obsługi Internetu. […]”
Pełna info ze strony głównej- TU

Jednym z kilku możliwych kierunków edukacji jest ‘ Warsztat opieki nad osobą starszą i niepełnostrawną’:

“Celem warsztatu opieki nad osobą starszą i niepełnosprawną jest przygotowanie do niesienia pomocy osobom chorym, samotnym, niepełnosprawnym oraz zdobycie nawyku pracy.  Uczestnicy poznają, m. in. specyfikę schorzeń wieku podeszłego, rodzaje ułożenia chorego w różnych stanach chorobowych, sposoby przepro wadzania  zabiegów  pielęgnacyjno-higienicznych. Zajęcia dzielą się na część praktyczną i teoretyczną.

Po wprowadzeniu teoretycznym, warsztat realizuje zlecenia zewnętrzne, na terenie Piątkowa i Winograd,  zdobywając  umiejętności  praktyczne  niezbędne  dobremu opiekunowi.

Zajęcia teoretyczne obejmują:
–  Przygotowanie  uczestników do łagodzenia skutków procesu starzenia się organizmu.
–  Zapoznanie z najczęściej występującymi chorobami u osób w wieku podeszłym
–  Uwrażliwienie na umiejętność  obserwacji i reakcji na objawy zagrażające życiu i zdrowiu.
–  Przygotowanie do sprawowania opieki nad przewlekle chorym i niepełnosprawnym w wieku podeszłym.
–  Budowanie więzi z podopiecznym, ze zwróceniem uwagi na rolę i zadania opiekuna.
–  Naukę pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru poziomu glukozy we krwi itp. […]”

Pełny opis oraz oferta zob. kolejno ‚CIS’ — „Warsztat opieki”, tu do pobrania w pdf: ‘Zakres usług opiekuńczych’ – kliknij TU 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *