Sprawa wymaga refleksji. Edukacja osób starszych w Polsce.
„ O tym, że uczyć można się w każdym wieku wiedzą wszyscy. Jak zachęcić osoby starsze do podejmowania aktywności oraz w jaki sposób realizować dla nich zajęcia, aby przyniosły jak najwięcej korzyści mówiono podczas kolejnego posiedzenia Miejskiej Rady Seniorów 3 października w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania.
Głos w wyżej wymienionej sprawie zabrali reprezentanci środowisk naukowych. Wśród nich prof. dr hab. Stanisław Dylak, kierownik Zakładu Pedeutologii na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który mówił o potrzebie aktywności intelektualnej w każdym etapie życia. Zaznaczył, że wiedząc i umiejąc więcej łatwiej jest kochać oraz działać na rzecz innych.
Historię Towarzystwa Uni- wersytet Trzeciego Wieku w Poznaniu przybliżyła Lidia Wrocińska-Sławska. UTW działają w całym kraju i są kojarzone z rozwojem zainteresowań społeczno-kulturalnych ludzi starszych. […]
W stolicy Wielkopolski, jak poinformował dr Zdzisław Szkutnik, przewodniczący MRS, żyje około 128 tysięcy osób powyżej 60 roku życia. Przyglądając się ofercie edukacyjnej, która z myślą o tej grupie została przygotowana, należy wziąć pod uwagę postęp w edukacji seniorów jak również złożone problemy, które tę edukację uniemożliwiają. Zalicza się do nich […]“
Pełny tekst art. Karoliny Kasprzak czytaj w ‚Filantropie“ 2016 Nr 11, s. 11 TU