Dobre praktyki: Wrocławska Karta Seniora
Śledzimy przykłady rozwiązań z tego zakresu, by doprowadzić do stworzenia analogicznej ‚Poznańskiej Karty Seniora’. Oto kolejne ‚dobre praktyki’:
„Program Wrocławskiego Centrum Seniora skierowany do osób po 60. roku życia zamieszkałych we Wrocławiu. Seniorzy mogą korzystać z promocji i ofert przygotowanych przez firmy i instytucje specjalnie z myślą o nich. Każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 60 lat, może przystąpić do programu poprzez zarejestrowanie się w systemie WKS. Imiennie wystawiane karty nie mogą być przekazywane innym osobom, a korzystać z przygotowanych ofert można po okazaniu dowodu osobistego.
Program ten ma na celu zaktywizowanie jak największej liczby osób starszych poprzez możliwość wyboru atrakcyjnej oferty z uwzględnieniem zainteresowań i potrzeb seniorów. Do programu zgłosiły się instytucje kulturalne, firmy oferujące zajęcia ruchowe, wycieczki, pobyty uzdrowiskowe, szkolenia i kursy czy też usługi przygotowane z myślą o osobach po 60. roku życia. Gmina Wrocław nie ponosi żadnych kosztów związanych z oferowanymi przez Partnerów programu ofertami. Wprowadzając Kartę Seniora, Gmina Wrocław realizuje hasło samorządu przyjaznego seniorom.“
Źródło: Wrocławski informator seniora. s. 35, więcej kliknij TU
==================
Czytaj także w ‚GW‚:
Jest już śląska karta seniora
„600 seniorów uczestniczyło wczoraj [20 X 2015] w akcji „DługoWIECZNI” zorganizowanej w Chorzowie i Katowicach przez „Wyborczą” i Śląski Urząd Marszałkowski. Do aktywności po sześćdziesiątce zachęcał mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz. […]
Marszałek Wojciech Saługa ogłosił wprowadzenie w województwie śląskim karty seniora, która na wzór karty dużej rodziny uprawnia osoby po sześćdziesiątce do ulg i zniżek przy zakupie biletów do kina, muzeum czy na basen. Wystarczy pokazać dowód osobisty.”