Poznań będzie nam jeszcze bardziej przyjazny

„Poznań w ubiegłym roku dołączył do Miast Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia, ale potrzeb starzejącego się społeczeństwa nie ubywa. To właśnie z uwagi na nie miejscy radni przygotowali jeden z najważniejszych obecnie dokumentów, jakim jest projekt „Polityki Senioralnej Miasta Poznania na lata 2017 – 2021”. We wrześniu był on skierowany pod konsultacje społeczne. [Został on przyjęty specjalną uchwałą Rady Miasta na sesji w dniu 17 października br.]

Głównymi celami polityki senioralnej miasta Poznania są: ukształtowanie w świadomości poznaniaków pozytywnego obrazu procesu starzenia się i starości, poprawa warunków i jakości życia osób starszych, wykorzystanie potencjału osób starszych, zwiększenie aktywności społecznej i obywatelskiej seniorów, stworzenie warunków sprzyjających integracji międzypokoleniowej, w tym także utrwalania postawy szacunku i odpowiedzialności za osoby starsze, przygotowanie średniego pokolenia do starości, stworzenie infrastruktury prawno-instytucjonalnej sprzyjającej zaradności i samodzielności osób starszych i opiekunów zwłaszcza wykorzystywanie zróżnicowanych form usług i świadczeń, stworzenie warunków i infrastruktury służącej generowaniu zachowań służących zdrowemu i aktywnemu starzeniu się. […]“

Magdalena Pietrusik-Adamska – dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania stwierdziła: „Założyliśmy powołanie Rady Programowej, której zadaniem będzie monitorowanie realizacji programu z możliwością jego modyfikacji. Polityka Senioralna Miasta Poznania przewidziana jest na pięć lat. Nie chcemy, żeby była sztywnym dokumentem. Dlatego dzięki działaniom Rady Programowej będziemy mogli ją przystosować, by jak najlepiej działać na rzecz środowiska poznańskich seniorów.[…]“

Pełny tekst wypowiedzi Magdaleny Pietrusik-Adamskiej w ‚My60+“. Wyd. spec. 2017 Nr 2, s.17 – TU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *